Sposób na kaca


Alkohol to specyfik, który najmocniej daje o sobie znać, dzień po spożyciu. Walka z jego skutkami ubocznymi jest ciężka i bolesna. Broń, jaką dysponujemy to nie tylko ta, nabyta w aptece, ale również możemy ją zaczerpnąć z domowej przestrzeni. Sprawdź, jak szybko wytrzeźwieć i pozbyć się niechcianego kaca.

Kac – zjawisko, które zna większa część naszego społeczeństwa. Warto, więc wiedzieć, z czym mamy do czynienia i przede wszystkim, jak się tego pozbyć. Aktualnie, na rynku istnieje wiele specyfików na tę dolegliwość, jednak czasem najskuteczniejsze sposoby na wyleczenie się, to te domowe. Najlepiej jednak po prostu do kaca nie dopuścić, jeżeli czujesz się pijany i chcesz wytrzeźwieć możesz skorzystać z kilku rad, które przytoczę poniżej. Niestety, w tym przypadku nie dojdzie do cudu, a podane wskazówki nie pozwolą na całkowite wytrzeźwienie, jednak dzięki nim poczujesz się lepiej.

Naturalne sposoby na wytrzeźwienie

W pierwszej kolejności, gdy już wiesz, że przesadziłeś z alkoholem powinieneś go zwymiotować. Dzięki temu usuniesz z organizmu alkohol, który jeszcze nie zdążył przedostać się do krwi. Wypicie szklanki octu z cukrem jest jednym z najstarszych sposobów na wytrzeźwienie, namiętnie wykorzystywanym przez żołnierzy.

Zimny prysznic – najłatwiejsza, a może nawet najskuteczniejsza recepta na wytrzeźwienie. Podczas takiej kąpieli, nasz organizm pracuje z wzmocnioną siłą, ponieważ musi utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Podchodźmy jednak do tej metody z rozumem, długie przesiadywanie, w zimnej wodzie może doprowadzić do choroby.

Przyjmuj dużo płynów. Pozwolą one na przepłukanie organizmu, uskuteczniając szybkie pozbycie się alkoholu. Pijąc przed snem litr wody, rano obudzisz się trzeźwy, a dodatkowo kac nie będzie Twoim utrapieniem, tego dnia. 

Witamina C zmusza wątrobę do wzmożonej pracy, przyspieszając tym samym metabolizm, w efekcie, czego pozbywamy się z organizmu alkoholu. Jeżeli nie posiadasz witaminy C w tabletkach, nic straconego – lepszą metodą dostarczenia jej organizmowi jest picie soku pomarańczowego. Unikaj jednak napojów grejpfrutowych - one spowalniają usuwanie alkoholu.