Skuteczne sposoby na zadbane, długie włosy


Długie włosy, choć piękne, i stanowią chlubę naszego wyglądu, potrzebują szczególnej uwagi. Każdego miesiąca stają się dłuższe o centymetr czy półtora. Codziennie poddawane są przeróżnym zabiegom takim jak: mycie, czesanie, suszenie, prostowanie. Wszystko to sprawia, że stają się one podatne na zniszczenia. 

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak zadbać o długie włosy.

Wskazówki jak prawidłowo zadbać o długie włosy:

Długie włosy potrzebują dużo więcej naszej uwagi niż te krótkie, dlatego też samo mycie nie jest wystarczające. Po każdym myciu włosów należy użyć balsam, a przynajmniej raz w tygodniu odżywkę. 

Jeżeli rozczeszesz włosy przed myciem, w trakcie nie będą się one plątać, dzięki czemu zminimalizujesz ich wypadanie. Niewskazane jest, aby związywać mokre włosy w kucyk. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dodatkowo rozpuszczone wyschną szybciej. 

Zmień sposób, w jaki wycierasz włosy w ręcznik. Zamiast je pocierać, zastosuj metodę ugniatania włosów ręcznikiem, który szybko wchłonie wodę, nie uszkadzając warstwy ochronnej włosa.

Gdy tylko jest to możliwe pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie. Staraj się nie korzystać z suszarek, ale jeżeli już musisz, używaj do suszenia chłodnego nawiewu. Zachowaj dystans 30 cm między suszarką a włosami. 

Jeżeli nie wychodzisz z domu i nie ma potrzeby abyś tworzyła coraz to nowsze fryzury, pozwól aby Twoje włosy odpoczęły od gumek i wsuwek. Niech lekko opadają na ramiona, niczym nieskrępowane. 

Wyżej opisane wskazówki sprawią, że Twoje włosy z dnia na dzień będą w lepszej kondycji. Posiadaczki długich włosów często nie zdają sobie sprawy z tego, że niewielkie szczegóły potrafią tragicznie wpływać na stan zdrowia włosów.