Jak wybielić zęby?


Każda kobieta chciałaby zabłysnąć w towarzystwie pięknym i białym uśmiechem. Zdrowe i lśniące zęby przykuwają uwagę oraz wywierają ogromne wrażenie na płci przeciwnej. Poniżej podamy kilka najprostszych i najtańszych propozycji jak wybielić zęby.

Dobry pierwszy krok to ściągnięcie kamienia nazębnego

Już po tym zabiegu możemy zauważyć ogromną równice, w kolorze naszych zębów. Warto, więc na sam początek wybrać się do dentysty, który doradzi, w jaki sposób najlepiej usunąć kamień nazębny. Jest kilka sposobów: usuwanie mechaniczne, laserowe oraz podczas zabiegu nazwanego, piaskowaniem.

Paski i pasty wybielające

Pasta wybielająca to najprostszy i najłatwiej dostępny na rynku sposób na wybielanie zębów. Daje efekt rozjaśnienia o 1-2 tony. Używając tego typu substancji nierozważnie, możemy zrobić sobie krzywdę. Pasty wybielające posiadają substancje ścierne, które w nadmiarze doprowadzają do uszkodzenia szkliwa. Nie powinno się ich używać dłużej niż przez 2 miesiące.

Paki wybielające to preparaty domowego użytku, które mogą rozjaśnić kolor naszego uzębienia o 2-4 tony, efekty widoczne są już po około 2 tygodniach. Najczęściej wybierane są elastyczne paski nasączone żelem, które nakłada się na górną i dolną część uzębienia 2 razy dziennie na 20 minut. Trzeba jednak uważać, ponieważ w tym przypadku łatwo o podrażnienia dziąseł. Koszt pasków to około 40 złotych.

Nakładka u dentysty

Wybielanie za pomocą nakładek możemy przeprowadzić z pomocą stomatologa, zabieg ten kosztuje od 500 – 1000 zł. Dzięki wcześniej przeprowadzonemu pobraniu odcisku uzębienia, nakładka jest idealnie dopasowana do naszych zębów. Taką nakładkę trzeba nosić 2 razy dziennie przez około 2 godziny lub zakładać na noc na 4 godziny. Takie wybielanie trwa przez około 4 tygodnie.